login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Chojnów na szlaku Grodów Piastowskich - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnów na szlaku Grodów PiastowskichPonad 180 km trasy z Chojnowa do Złotoryi mieli do pokonania zawodnicy 51. edycji w pierwszym etapie wyścigu kolarskiego CCC Tour Grodów Piastowskich.

6 maja do Chojnowa zjechało 17 drużyn reprezentujących 8 krajów - w sumie ponad 150 zawodników.

Kolorowe koszulki, setki rowerów, auta techniczne, banery - wypełniły chojnowski rynek feerią barw i ożywiły serce miasta.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Tuż przed oficjalną prezentacją zawodowych drużyn, na stracie stanęli młodzi kolarze - uczestnicy Małych Grodów Piastowskich. Do wyścig wokół rynku stanęli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych - zarówno ci na co dzień trenujący w miejskich klubach kolarskich, jak i ci, którzy chcieli sprawdzić się tego dnia w rywalizacji na czas.

W grupie młodszej (szkoły podstawowe) najlepszą wśród dziewcząt okazała się Wiktoria Brożyna (SP4), wśród chłopców, jej kolega ze szkoły Mateusz Cieślak. Drużynowo na najwyższym stopniu stanęła ekipa SP4, przed SP3 i SP Stary Łom.

W gronie gimnazjalistów dominowała Anna Szewczyk (Gimnazjum nr 1), która na metę wjechała z czasem lepszym nawet od chłopców z jej kategorii wiekowej. Na najwyższym podium w grupie męskiej stanął Wiktor Sikora (Gimnazjum nr 2). W klasyfikacji drużynowej Gimnazjum nr 2 pokonało Gimnazjum nr 1. Medaliści odbierali trofea ufundowane przez samorządy miasta i gminy z rąk sekretarz miasta Brygidy Mytkowskiej i Wójta Gminy Chojnów Adama Pyrza.

 

Na podium stanęli:

Szkoły Podstawowe

Dziewczęta

1. Wiktoria Brożyna SP4

2. Karolina Wojsiad SP4

3. Alicja Taras SP4

Chłopcy

1. Mateusz Cieślak SP4

2. Adrian Palec SP Stary Łom

3. Gabriel Kondziołka SP 3

Gimnazja

Dziewczęta

1. Anna Szewczyk Gimnazjum nr 1

2. Patrycja Rataj Gimnazjum nr 1

3. Natalia Cieslak Gmimnazjum nr 1

Chłopcy

1. Wiktor Sikora Gimnazjum nr 2

2. Krystian Mendel Gimnazjum nr 1

3. Igor Izbiński Gimnazjum nr 2

 

Kiedy tylko zakończono dekorację młodych kolarzy ich miejsce na scenie zajęli zawodowcy - 17 drużyn z Polski, Czech, Włoch, Ukrainy, Holandii, Słowacji, Kazachstanu, Niemiec, Białorusi i Stanów Zjednoczonych.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Chwilę potem wszyscy stanęli na starcie i ruszyli w trasę pierwszego etapu. Kolorowy peleton skierował się ul. Niemcewicza w kierunku Białej, by po około 20 minutach ponownie wjechać do centrum. Tu miejsce startu było, w tym momencie, metą pierwszej lotnej premii nagradzanej dodatkowymi punktami i Pucharem Burmistrza Miasta Chojnowa.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Stąd rozpędzony peleton ul. Wolności po-jechał w kierunku Złotoryi, gdzie po 4,5 godzinnej jeździe na mecie pojawił się pierwszy zawodnik - Oleksandr Polivoda z Ukrainy. Kolejny Ukrainiec - zwycięzca lotnej premii w Chojnowie został tu uhonorowany pucharem przez naszego burmistrza Jana Serkiesa.

Start w naszym mieście rozpoczynał trzyetapową rywalizację na malowniczych trasach wokół Legnicy, Chojnowa, Złotoryi, Głogowa, Polkowic, Wałbrzycha i Dzierżoniowa. Wyścig relacjonowali dwaj wybitni spikerzy - Włodzimierz Rezler i Janusz Jasiński, którzy wielokrotnie podkreślali, że Chojnów jest znanym ośrodkiem na kolarskiej mapie Polski. Dopatrzyli się także potencjalnych następców Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego wśród zawodników Małych Grodów Piastowskich.

Nasze miasto, nie po raz pierwszy, było jednym z samorządów wspierających organizację CCC Tour Grody Piastowskie. Kolarstwo bowiem w naszym mieście ma długie tradycje i wiele znaczących osiągnięć.
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama