login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Romans w MOKSiR - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyRomans w MOKSiR
(szerokość: 730 / wysokość: 484)


V Legnicki Festiwal Romansu Polsko- Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej, który przez kilka dni brzmiał w różnych częściach naszego powiatu, miał swój epizod także w Chojnowie.(szerokość: 190 / wysokość: 115)

10 września, o godz. 20, salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji wypełniła publiczność ceniąca muzyczną harmonię, profesjonalny wokal, dźwięki tradycyjnych instrumentów i piękną, melodyjną fonię.

Ze sceny, przez ponad godzinę płynęły romanse i pieśni miłosne polskich i rosyjskich twórców. Wykonawcy z Polski, Białorusi, Ukrainy i Uzbekistanu przenieśli chojnowian w czarowny świat dawnych brzmień i emocji - głównie romantycznych, bo inspirowanych tragiczną miłością Rosjanki i polskiego żołnierza. Ta prawdziwa historia stała się kanwą filmu "Mała Moskwa". Poruszyła także znanego w naszym środowisku dr Tadeusza Samborskiego. Obecny wicemarszałek województwa dolnośląskiego i wieloletni prezes Stowarzyszenia Kulturalnego "Krajobrazy" jest pomysłodawcą Festiwalu i jego honorowym patronem. Nie pierwszy już raz, wspólnie z burmistrzem Janem Serkiesem, zaprosił chojnowian na niezapomniane spotkanie z przeszłością, z ujmującymi melodiamii wieloma wzruszającymi chwilami.

Koncert poprowadziła Aurelia Sobczak – znana aktorka i reżyserka.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 248)(szerokość: 375 / wysokość: 217)


(szerokość: 375 / wysokość: 248)(szerokość: 375 / wysokość: 232)V Legnicki Festiwal Romansu Polsko- Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalne "Krajobrazy", Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód.


fot. moksir; chojnow.pleg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama