login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Polskie dzieci z Ukrainy w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPolskie dzieci z Ukrainy w ChojnowieTo był ich przedostatni dzień pobytu w Polsce. Dzieci z Ukrainy, które przyjechały do Legnicy na zaproszenie Stowarzyszenia Kulturalnego "Krajobrazy", 10 lipca odwiedziły Chojnów.


(szerokość: 750 / wysokość: 164)


Niezwykłych gości - potomków naszych rodaków z Kresów Wschodnich, serdecznie przywitał w ratuszu włodarz Jan Serkies. Na tym spotkaniu burmistrz krótko opowiedział o mieście wspominając o wielu jego mieszkańcach pochodzących zza wschodniej granicy. Zapowiedział też atrakcje, jakie przygotowano dla dzieci na ten dzień. W podziękowaniu goście zaintonowali "Hej sokoły" i "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina".


(szerokość: 750 / wysokość: 165)


Wiedzę o Chojnowie grupa uzupełniła w Muzeum Regionalnym, potem w kinie Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji obejrzała najnowszy film o Smerfach.


(szerokość: 750 / wysokość: 167)


Największą niespodzianką była kąpiel na miejskim basenie, z której dzieci skorzystały z ogromną radością.

Potem była jeszcze wizyta w Nadleśnictwie Biskupin.

Gościom towarzyszyli młodzi legniczanie podejmujący w swoich rodzinach rówieśników z Ukrainy. Dla jednych i drugich pobyt w Chojnowie był wyjątkowy - atrakcyjny i rozrywkowy i z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Utrwalić ją pomogą sprezentowane pocztówki Chojnowa, film o mieście i zdjęcia z wizyty w grodzie nad Skorą.

19 edycja Akcji Letniej Dzieci z Kresów Wschodnich zakończyła się. Jak wszystkie poprzednie, dla dzieci z polskich rodzin mieszkających na Ukrainie, była wspaniałą przygodą i nieocenionym spotkaniem z rodakami.


(szerokość: 750 / wysokość: 167)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama