login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Śpiewy, krzyki i inne wybryki - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyŚpiewy, krzyki i inne wybrykiW dniach 31 lipca - 4 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie odbyły się warsztaty muzyczne dla dzieci "Śpiewy, krzyki i inne wybryki". Warsztaty poprowadziła Karolina Rosocka, animatorka kultury oraz pasjonatka polskiej kultury i muzyki tradycyjnej, która od kilku lat regularnie uczy się archaicznych pieśni od śpiewaków tradycyjnych oraz etnomuzykologów polskich.


(szerokość: 750 / wysokość: 562)


Na warsztaty przybyło około 25, pełnych energii, uczestników w wieku od 7 do 13 lat. Pomimo niemiłosiernych upałów i wakacji dzieciaki stawiały się dzień w dzień punktualnie w budynku Domu Kultury chętne i gotowe do działania.


(szerokość: 750 / wysokość: 562)


W trakcie pięciu dni warsztatów uczestnicy uczyli się 4 pieśni tradycyjnych dotyczących obrzędu weselnego (w tym roku podczas Narodowego Dnia Czytania czytamy "Wesele" S. Wyspiańskiego). I choć melodie nie były trudne, to jednak sama technika śpiewu naturalnego wymaga nieco wprawy i ćwiczeń, dlatego uczestnicy najpierw uczyli się prawidłowego oddechu, relaksowania ciała oraz pracy z głosem. Następnie zajmowaliśmy się rytmem i wirowaniem, by na końcu przystąpić do gry na instrumentach perkusyjnych (kij deszczowy, misa tybetańska, bęben obręczowy, burza, dzwonki, żabki…). W ten sposób tworzyliśmy tło muzyczne i nastrój do opowiedzianych w pieśniach historii.


(szerokość: 750 / wysokość: 562)


Pomiędzy nauką śpiewania był czas na zabawę, zapoznanie i integrację.

Na zakończenie warsztatów, w holu budynku MOKSiR, odbył się "minipokaz". Uczestnicy zaprezentowali pieśni, których wcześniej się uczyli. Akustyka w holu okazała się bardzo dobra, dzięki czemu stare pieśni, w wykonaniu dzieci, pięknie wybrzmiały.


(szerokość: 750 / wysokość: 562)kr
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama