login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Spotkali się 55 razy - ostatnia sesja - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySpotkali się 55 razy - ostatnia sesja10 października br. w kronice miasta zapisze się jako dzień ostatniej sesji III kadencji Rady Miejskiej w Chojnowie. Przez ostatnie cztery lata miejscy radni spotkali się 55 razy, dyskutując, uchwalając i decydując.

Ostatnie posiedzenie było spotkaniem podsumowującym. Sprawozdanie z czteroletniej działalności organu wykonawczego jakim jest Zarząd, zdał jego przewodniczący Andrzej Dwojak (obszerne fragmenty sprawozdania na stronie...)
O kilkudziesięciomiesięcznej pracy Rady mówiła przewodnicząca Rady Stanisława Janczyn, a sprawozdanie z pracy Komisji Rewizyjnej przedstawił Jan Rybczyński.

Sesję poprzedziło uroczyste wręczenie nagród czterem nauczycielkom, które zostały wyróżnione przez Radę za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Gratulacje i nagrodę przyjęła Małgorzata Potaczała - Gimnazjum nr 2, Kazimiera Noga - Gimnazjum nr 1, Halina Salastowicz - Szkoła Podstawowa nr 3 i Beata Miler-Kornicka Szkoła Podstawowa nr 4.

W porządku obrad obok sprawozdań, przewidziano tego dnia także ostatnie głosowanie nad podjęciem zaplanowanych uchwał. Radni przyjęli uchwałę dotyczącą
zmian w budżecie miasta Chojnowa na rok 2002 oraz uchwałę w sprawie kontroli finansowej w Przychodni Rejonowej w Chojnowie.
Pięćdziesiątą piątą sesję zakończyły podziękowania przewodniczącej Rady i przewodniczącego Zarządu za współpracę i kilkuletnia działalność na rzecz miasta. Słowa podziękowania kierowano do radnych i naczelników poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego.

Podobny charakter miało spotkanie następnego dnia w Domu Chemika, gdzie członkowie Rady spotkali się z przedstawicielami jednostek działających w naszym mieście, właścicielami prywatnych firm i przedstawicielami sąsiednich samorządów. Dziękowano, wręczano listy gratulacyjne i wymieniano uściski.

27 października będziemy wybierać nowych rajców. Przed wybraną piętnastką cztery lata rządów i podejmowania ważkich problemów. Jaka będzie nowa Rada i czy za słowem „nowa" będzie szło także „nowe" w mieście – czas pokaże.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama