login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Są zainteresowani inwestorzy - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySą zainteresowani inwestorzy
Impet Perfekta – inwestor strategiczny ogłosił przetarg na budowę pralni w Chojnowie

Włączenie chojnowskich terenów przemysłowych do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, umożliwiło rozpoczęcie procedur zmierzających do zawarcia umowy z inwestorem strategicznym firmą Impel Perfekta. Zgodnie z prawem został już ogłoszony przetarg na sprzedaż gruntów i na wykonanie kanalizacji.
Najważniejsze zadanie do wykonania to podłączenie mediów na terenie gdzie zaprojektowany jest zakład.
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zajmuje się już podłączeniem wody, zakład energetyczny będzie instalował przyłącza.
Impel Perfekta jest natomiast na etapie rozstrzygania przetargu na wyłonienie firmy, która wybuduje zakład.
Wszystko zmierza więc w jak najlepszym kierunku i wkrótce możemy spodziewać się rozpoczęcia budowy nowego zakładu pracy.

Chojnów wśród trzech wybranych

Terenami chojnowskiej podstrefy zainteresowana jest także firma Linatex – wiodący producent gumy i wyrobów gumowych.
Firma, która swoje przedstawicielstwa ma w Chile, Malezji Australii, Stanach Zjednoczonych i Chinach, chce wybudować kolejny swój zakład na terenie Polski. Będzie to druga, po Londynie europejska lokalizacja firmy.
Ma to być przedsiębiorstwo zajmujące się formowaniem elementów gumowych przeznaczonych do różnego rodzaju maszyn.
Lineatex opatentował własną produkcję gumy, posiada swoje plantacje i zakłady wytwórcze. Specjalizuje się w elementach gumowych wykorzystywanych głównie w branży górniczej.
Przedstawiciele firmy rozpatrywali 17 lokalizacji na terenie naszego kraju. Drogą eliminacji wyselekcjonowano trzy, wśród których znalazł się także Chojnów.
- Za Chojnowem przemawia przede wszystkim bliskość autostrady – wyjaśnia Wojciech Daniel Czyż, manager Linatexu – Poza tym w odległości kilkudziesięciu kilometrów położony jest KGHM, z którym chcemy nawiązać współpracę. Przyciągnęły nas tu także tereny strefy i konkurencyjne ceny wyznaczonych terenów. W mojej ocenie to miasto ma duże szanse, ale o tym, które z trzech polskich miast stanie się kolejną siedzibą Linatexu zadecyduje wkrótce zarząd firmy.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama