login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Niezapomniany koncert - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNiezapomniany koncert
Kilkaset osób uczestniczyło w niecodziennym koncercie, jaki 21 kwietnia odbył się w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła.
Pieśni i arie operowe ujęte pod wspólnym tytułem „Znasz-li ten kraj" były dla mieszkańców naszego miasta wytrawną ucztą melomana.


       Gwiazdą koncertu był Bogusław Bidziński – 34 letni chojnowianin, obecnie solista Opery w Zurychu.
- Pomysł na ten koncert pojawił się kilka lat temu – wyjaśnia B. Bidziński. – Rozmawialiśmy o tym z burmistrzem przy okazji wydania mojej solowej płyty. Sprawy zawodowe przeciągnęły organizację koncertu, ale cieszę się bardzo, że w końcu doszedł do skutku.
       Tenor z Chojnowa poświęcił swój urlop, by zgodnie z obietnicą wystąpić dla mieszkańców rodzinnego miasta. Sam zajął się przygotowaniami dopilnowując najdrobniejszych szczegółów. Jego głowę zaprzątała tylko jedna myśl – czy publiczność nie zawiedzie? Mieszkańcy nie zawiedli gwiazdy, ona nie zawiodła mieszkańców.
- To był wspaniały koncert, takiego w naszym mieście jeszcze nie było, jestem pod ogromnym wrażeniem, długo będę pamiętać ten występ – opinii tego typu było wiele. Wyrazem wdzięczności publiczności były owacje na stojąco zarówno dla Bogusława Bidzińskiego, jak i akompaniujących mu chojnowian Roberta Kulasa (fortepian) i Tomasza Susmęda (organy) oraz solisty Warszawskiej Opery Kameralnej Piotra Rafałko.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogłem dać chwile radości moim współmieszkańcom. Moim marzeniem jest, aby tego typu koncerty odbywały się tu cyklicznie. Chojnów mógłby stać się miastem festiwali organowo-pieśniarskich. Jestem gotów pomóc w organizacji.

       Wszyscy, którzy znali Bogusława jako małego chłopca, wspominają go jako niesfornego urwisa. Jego nauczyciele doskonale pamiętają częste wpisy do dzienniczka i wizyty mamy. Dziś pozostał mu ten sam błysk w oku i równie silne, choć zdecydowanie inne, emocje, jakie Boguś wzbudza swoimi występami.

Do Burmistrza Miasta Chojnowa Jana Serkiesa,
Ksiedza Pralata Tadeusza Jurka i Mieszanców Miasta Chojnowa


Dziekuje serdecznie wszystkim, którzy pomogli przy organizacji koncertu. Szczególnie dziekuje Burmistrzowi i ksiedzu Pralatowi. Podziekowania dla pan: Emilii Grzeskowiak, Marii Zawislanskiej z Gazety Chojnowskiej oraz pana Andrzeja Bobika z drukarni "UNIFOT" za przygotowanie, druk programów i plakatów; panu Dyrektorowi Gimnazjum Miroslawowi Gebali za wypozyczenie instrumentu oraz stroicielowi Damianowi Kolankowi za przygotowanie fortepianu do koncertu.
Dziekuje Tomaszowi Susmedowi, Robertowi Kulasowi oraz Piotrowi Rafalko za wspaniala atmosfere w przygotowaniu oraz podczas koncertu.
Ciesze sie, ze moglem liczyc na mieszkanców Chojnowa, którzy tak tlumnie przybyli na koncert.
Zapraszam Wszystkich na Koncert: "Requiem" W. A. Mozarta, który odbedzie siee09 czerwca 2007 (sobota) o godz. 19.00 pod dyrekcja Józefa Wilkomirskego w Kosciele Mariackim przy ul. Najswietszej Marii Panny w Legnicy.

Pozdrowienia,


Boguslaw Bidzinski
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Gratuluje!2011-02-06PeterBass

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama