login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Możemy być dumni - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMożemy być dumniIndywidualne sukcesy naszych mieszkańców czy też chojnowskich firm, to powód do dumy nie tylko dla zainteresowanych. Każda nagroda, certyfikat czy innego rodzaju wyróżnienie, to nie tylko dowód uznania dla uczestnika, ale i promocja miasta, które wielokrotnie zaznacza swoją obecność w różnego typu formach rywalizacji.

28 maja br. w Lubinie na VIII Konferencji Komunikacji Zbiorowej odbywającej się w ramach VIII Dolnośląskich Dni Nauki i Techniki oraz XXXI Dni Nauki i Techniki Zagłębia Miedziowego NOT wręczono nagrody i wyróżnienia w tradycyjnie trwających corocznych konkursach. W konkursie „Mistrza Techniki NOT Zagłębia Miedziowego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie techniki za rok 2006" tytuł Mistrza Techniki otrzymał zespół firmy Kret i S-ka z Chojnowa za rozwiązanie: „Układ elektro-hydrauliczny wykorzystujący układ stałociśnieniowy i sterowanie proporcjonalne samojezdnej platformy P-904 do cięcia wysokogabarytowych ceramicznych kominów przemysłowych". Wkład w tę nagrodę miał inż. Tadeusz Kret, inż. Ireneusz Madejski, mgr Jerzy Zieliński, techn. Piotr Ruchlewicz, techn. Tomasz Stefanicki.
Tytuł Wicemistrza Techniki otrzymał zespół Lena Wilków Sp. z o. o. Kret i S-ka uczestniczył w opracowaniu i wykonaniu tego przedsięwzięcia w zakresie układów hydraulicznych, co zostało udokumentowane wręczeniem odpowiedniego dyplomu inż. Tadeuszowi Kretowi.
Na konferencji w Lubinie przedstawiono także wyniki Konkursu „Dolnośląski Mistrz Techniki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie techniki za rok 2005". W kategorii – jednostki gospodarcze: wyróżnienie otrzymała DFM Zanam-Legmet Sp. z o.o. z Polkowic za rozwiązanie: „Nowy samojezdny zestaw kruszący typu ZKDSh 130/75 z napędem hydrostatycznym". Firma Kret i S-ka także brała udział w tym przedsięwzięciu, co zostało udokumentowane odpowiednim dyplomem wręczonym jej pracownikowi inż. Ireneuszowi Madejskiemu.


17 czerwca w Zamku Książ w Wałbrzychu, właściciele chojnowskiej firmy „POLERS" A. Karczmarek, K. Makowiec, W. Wasylkowski odebrali prestiżową nagrodę Dolnośląski Klucz Sukcesu w kategorii firm zatrudniających do 250 pracowników.
Firma z trzynastoletnim doświadczeniem, jedna z pierwszych w branży usług porządkowych na terenie województwa dolnośląskiego była nominowana do tego tytułu czterokrotnie. Tegoroczny sukces Polers zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu, wdrożonemu systemowi jakości ISO, dobrej organizacji pracy oraz wykwalifikowanej, ambitnej kadrze.
Firma posiada oddziały we Wrocławiu i Gdańsku, zatrudnia ok. 200 pracowników. W minionym roku poszerzyła swoją działalność o rynek brytyjski wykonując szereg prestiżowych usług renowacyjnych w Londynie.
Polers to kolejny zakład z terenu Chojnowa, który otrzymał wyróżnienie przyznawane najlepszym firmom Dolnego Śląska.


oprac. Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama