login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Z nastawieniem na rozwój - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZ nastawieniem na rozwójSpółka akcyjna Feerum, to jedna z tych chojnowskich firm, które mogą służyć za przykład gospodarności, operatywności i profesjonalizmu. Działa na rynku od 5lat i z każdym rokiem wzmacnia swoją pozycję na rynku, głównie zagranicznym.
W pierwszych dniach sierpnia pracownicy tego zakładu wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowali niecodzienne wydarzenie. Feerum, pozyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Pracy.
- Z różnego typu pomocy z Powiatowego Urzędu Pracy korzystamy od lat – mówi dyrektor generalny Feerum S.A. Daniel Janusz. - Nigdy wcześniej jednak nie była to tak znacząca pomoc.
Spółka otrzymała 144 tys. zł. na zakup specjalistycznych maszyn.
- Te środki finansowe mogliśmy uzyskać po spełnieniu kilku znaczących warunków – wyjaśnia dyrektor. – Przede wszystkim wpływ dotacji mógł odbyć się po uprzednim zakupie sprzętu, poza tym wymogiem było zatrudnienie 12 osób obsługujących te maszyny oraz utrzymanie tych stanowisk przez najbliższe 24 miesiące. Ważne było także przedstawienie gwarancji bankowej. Bez tych i kilku innych wymogów nie moglibyśmy liczyć na refundację.
W przypadku tej firmy pomoc Funduszu Pracy jest jednym z wielu elementów rozwojowych. Feerum ma bowiem ambitne plany wymuszone niejako potrzebami rynku.

- Podpisaliśmy kilka zagranicznych kontraktów, okazuje się jednak, że coraz trudniej jest nam pomieścić się w naszych halach i konieczna jest rozbudowa firmy. Jesteśmy w trakcie przeprowadzania procedur związanych z przystąpieniem do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i w konsekwencji nabycia terenów pod przyszłą inwestycję.
Właściciele nie ukrywają, że rozbudowa zakładu na strefie pochłonie poważne środki finansowe. Rozwiązaniem ma być przystąpienie do Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych i pozyskanie w ten sposób znaczących nakładów.

3 sierpnia w siedzibie firmy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Bożena Konopnicka burmistrz Chojnowa Jan Serkies, Witold Lech Idczak wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz kilku innych zaproszonych gości uczestniczyło w oficjalnym uruchomieniu dofinansowanych maszyn, zapoznając się jednocześnie ze specyfiką pracy tego zakładu, poznając dotychczasową działalność i plany na przyszłość.
Feerum zatrudnia dziś ponad 100 osób – pracowników, jak podkreślają właściciele, wyszkolonych, zaangażowanych i profesjonalnych. Po rozbudowie liczba miejsc pracy zdecydowanie wzrośnie, a Feerum stanie się jednym z największych zakładów na terenie Chojnowa.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama