login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Debiut i pierwsza bramka w ekstraklasie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDebiut i pierwsza bramka w ekstraklasieChojnowianin, 21 letni Dawid Konarski, sprawdza się w drużynie piłki ręcznej Zagłębia Lubin.
Pierwsze kroki w tej dyscyplinie stawiał w szkole podstawowej pod okiem swojego ojca, nauczyciela wychowania fizycznego. Już wówczas wyróżniał się wśród swoich rówieśników zręcznością, sprytem i determinacją. Udział w licznych turniejach, najpierw międzyszkolnych, potem regionalnych i wojewódzkich przyniósł zmiany, których można było się spodziewać. Dawid został zauważony przez trenerów Zagłębia Lubin. Wkrótce trafił do grupy juniorów i tu nabierał doświadczenia pod kierunkiem profesjonalnych trenerów. Intensywne treningi, udział w zawodach wojewódzkich i mistrzostwach Polski zaowocowały kolejnymi sukcesami.
W ubiegłym sezonie Dawid wystąpił w II lidze Zagłębia, będąc w niej jednym z wyróżniających się zawodników. Po awansie „Miedzi" Legnica do ekstraklasy nasz chojnowianin zostaje wypożyczony na dwa lata z Zagłębia. Swój debiut w ekstraklasie miał 1 września w zwycięskim pojedynku z zespołem Piekar Śląskich. W drugiej kolejce występując na parkiecie wielokrotnego mistrza Polski – Wisły Płock zdobył swoją pierwszą i jak mówi, historyczną, bramkę w ekstraklasie.
Dawid jest jednym z wielu mieszkańców Chojnowa, którzy odnoszą sukcesy poza granicami rodzinnego miasta, rozwijając umiejętności tu nabyte. Im wszystkim życzymy dalszego powodzenia.


opr. Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama