login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Dla Korczaka - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDla KorczakaOd 19 do 21 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 odbywał się Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych, który corocznie jest elementem obchodów święta patrona – Janusza Korczaka. Laureatami przeglądu zostali: klasa IIIc, która przygotowała przedstawienie pt. „Nie ma tego złego" i klasa IVa z inscenizacją „Smok ze smoczej jamy". Mali aktorzy reprezentowali naszą placówkę podczas czwartych już Spotkań Teatralnych Szkół i Placówek Korczakowskich z Dolnego Śląska, którego jesteśmy organizatorami.
Spotkania odbyły się 23 listopada. Poprzedził je uroczysty apel, na którym Samorząd Uczniowski SP - 4 przybliżył (w formie scenek pantomimicznych z komentarzem) życiorys Janusza Korczaka. Następnie wszyscy uczestnicy Spotkań Teatralnych przeszli do MDK, gdzie prezentowali jurorom i publiczności swoje spektakle. Na tegoroczne Spotkania przybyli aktorzy ze szkół noszących imię J. Korczaka z: Sobótki, Nowej Rudy, Brochocina, Jawora i Jaroszowa. Rywalizacja konkursowa podzielona była na dwie kategorie – klasy I-III i klasy IV-VI. W przerwie publiczność mogła obejrzeć przedstawienie pt. „Labirynt życia", które (poza konkursem) przygotowała kl. VId z naszej szkoły przy pomocy instruktora MDK – p. Elwiry Wdowińskiej. Poziom inscenizacji biorących udział w Spotkaniach był dość wyrównany. Jednak komisja, której przewodniczył aktor Teatru Dramatycznego w Legnicy – p. Paweł Palcat, postanowiła przyznać pierwsze miejsce i Złotą Maskę w obu kategoriach Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie. II miejsce i Srebrną Maskę w kategorii kl. I-III otrzymała Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze, w kategorii kl. IV-VI – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaroszowie. Nagrodzona Brązową Maską w kategorii klas I-III została Szkoła Podstawowa w Brochocinie, a w kategorii kl. IV-VI – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sobótce.
Wszyscy uczestnicy Spotkań zgodnie twierdzili, że tego typu impreza jest bardzo potrzebna. Pozwala rozwijać talenty twórcze, uczy wrażliwości, a także umożliwia kontakty uczniów, którzy uczą się w szkołach noszących imię tego samego patrona. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy co roku gościć „korczakowców", którzy bardzo chętnie nas odwiedzają i zapewniają, że kolejne Spotkania Teatralne nie obejdą się bez ich udziału.
Opiekun SU SP-4 w Chojnowie


Anna Denisiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama