login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Z okazji DEN - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZ okazji DEN„Każdy umysł jest sezamem mądrości, trzeba tylko znać sposób otwierania tego skarbca"

 

Maksymą Aldony Różanek burmistrz miasta Jan Serkies otworzył spotkanie, na które kolejny już raz zaprosił chojnowskich nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty.

- Dzisiejsza uroczystość jest zorganizowana dla uhonorowania osób, które właśnie ten skarbiec otwierają – powiedział.

 

Od wielu już lat pracownicy chojnowskich placówek oświatowych w okolicach Dnia Edukacji Narodowej, goszczą w Domu Chemika odpowiadając na zaproszenie władz miasta. Spotykają się, aby wspólnie kultywować tę tradycję, świętować w zaprzyjaźnionym gronie, a także by nagrodzić zasłużonych nauczycieli i pracowników oświaty.

Co roku, z okazji Dnia Nauczyciela, burmistrz, na wniosek dyrektorów szkół i przedszkoli przyznaje nagrody nauczycielom, nagradza także dyrektorów tych jednostek. W tym roku otrzymali je:

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Iwona Faluta Borys – dyrektor Przedszkola nr 3, Mariusz Szklarz – dyrektor SP3 Iwona Rup-Fliśnik – nauczycielka Gimnazjum nr 1, Andrzej Matuszewski – nauczyciel SP4, Bartosz Gębala – nauczyciel gimnazjum nr 2.

 

Prezentem dla wszystkich natomiast był recital Jadwigi Macewicz – chojnowianki, absolwentki naszych szkół i ogniska muzycznego, obecnie wokalistki zespołu Pasat z Zielonej Góry.

 

 

Jadwiga (dla wielu z publiczności znana jako (szerokość: 375 / wysokość: 499)Jagódka) dała godzinny koncert piosenek z tekstem autorskim, kompozycji własnych i utworów zapożyczonych. Nie tylko głos solistki zachwycił słuchaczy.

Wielu z nich z radosną refleksją myślało prawdopodobnie o sensie własnej pracy, o dawaniu młodym ludziom szans na to, by w dorosłym życiu przypinali skrzydła i wznosili się wysoko.

 

- Dzisiejsza uroczystość jest okazją by pochylić się nad istotą nauczycielskiego zawodu, którego nie sposób dobrze wykonywać, jeśli nie towarzyszy mu autentyczne powołanie i twórczy zapał. Pozwólcie Państwo zatem, że w tym wyjątkowym dniu, w imieniu władz miasta i mieszkańców Chojnowa gorąco podziękuję, za wieloletnią pracę, za trud i cierpliwość, za mądrość i ogromne oddanie dzieciom i młodzieży.Wszystkim nauczycielom czynnym i emerytowanym oraz pracownikom administracji i obsługi placówek oświatowych życzę wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów pedagogicznych i dydaktycznych, a także, aby przekazywana przez Was mądrość, uczciwość i odpowiedzialność były dewizą w życiu każdego dorastającego pokolenia – zakończył swoje wystąpienie gospodarz spotkania.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama